Lütfen en az 3 karakterlik aranacak kelimeyi yazınız
 • 10
 • DİCLE EDAŞ, EK SANAYİ SİTESİNDEKİ ÇALIŞMALARI TAMAMLADI

  DİCLE EDAŞ, EK SANAYİ SİTESİNDEKİ ÇALIŞMALARI TAMAMLADI

   

  Dicle EDAŞ (Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.) Batman İl Müdürlüğü tarafından Silvan yolu üzerinde bulunan sanayi sitesinde başlatılan yeni enerji hattının çekilmesi, ışıklandırma ve sayaçların işyerlerinin dışına çıkarılması çalışmaları tamamlandı.

  HATLAR YENİLENDİ, EK SANAYİ IŞIKLANDIRILDI

  Dicle EDAŞ ekipleri, öncelikle Silvan yolu üzerindeki sanayi sitesi ek bloklarının bulunduğu alanda enerji hatlarını gece gündüz çalışarak yenilediler.

  Yeni bir enerji hattı çekilen ek sanayi sitesinde ayrıca ışıklandırma çalışması yapıldı, işyerlerindeki sayaçlar ise daha rahat okunabilmeleri için dışarıya çıkarıldı.

  Sanayi esnafıyla karşılıklı iyi niyet çerçevesinde çalışma yürüttüklerini dile getiren Dicle EDAŞ İl Müdürü Murat Dursun, ‘’Ek sanayi sitesindeki işyerlerinin gün geçtikçe artması nedeniyle enerji konusunda bazı sıkıntılar vardı. Esnafın talebi doğrultusunda bölgeye yeni bir enerji hattı çektik. Sanayi bölgesinin tamamını da ışıklandırdık. Daha sonra ihtiyaç duyulan yerlere trafo kurmayı da amaçlıyoruz.” dedi.

  DURSUN, SANAYİ SİTESİ ESNAFINA TEŞEKKÜR ETTİ

  Sanayi sitesinde yapılan çalışmalarda işyerlerindeki sayaçları dışarı çıkardıklarını ifade eden Dicle EDAŞ il Müdürü Dursun, esnaflara bu konudaki olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkür etti. İl Müdürü Dursun, “Bundan sonra sayaç kontrolü, sayaç okuma ve açma-kesme gibi durumlarda esnaflarımız artık rahatsız olmayacak. Sayaç okumak için işyerlerine girerek esnaflarımızı rahatsız etmeyeceğiz. “ diye konuştu.

  DİĞER SANAYİ SİTELERİNDE DE ÇALIŞMA YAPILACAK

  Dicle EDAŞ İl Müdürü Murat Dursun, diğer sanayi sitelerinde de benzer çalışmalar yapacaklarını belirten Dursun, temel amaçlarının tüm abonelere sağlıklı ve kesintisiz enerji sağlamak olduğunu kaydetti. Dicle EDAŞ İl Müdürü Murat Dursun. Çalışma yapılacak diğer yerlerdeki esnafa seslenirken ise, “Sayaçların dışarı çıkarılması mevzuat gereğidir ve esnafa ek bir yük getirmiyor. Esnaflarımız bu konuda yanlış bir algıya kapılmasın. Bu nedenle aynı duyarlılık ve iyi niyeti, diğer esnaflardan da bekliyoruz.” şeklinde konuştu.