Lütfen en az 3 karakterlik aranacak kelimeyi yazınız
 • 10
 • ELEKTRİK TRAFOSUNA SAVCILIK KARARIYLA EL KONULDU

  ELEKTRİK TRAFOSUNA SAVCILIK KARARIYLA EL KONULDU

  Mardin’de elektrik borcundan dolayı Dicle EDAŞ (Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi)tarafından kesildiği halde elektriği kaçak olarak kullanan, bu da yetmez gibi komşularına da kullandıran şantiyeye ait trafoya, cumhuriyet savcılığının kararı ile el konuldu.

  BORCUNDAN DOLAYI ELEKTRİĞİ KESİLDİ AMA..

  Merkez Artuklu ilçesinde faaliyet gösteren bir mıcır şantiyesinin elektriği, ödenmeyen borcundan dolayı bir süre önce Dicle EDAŞ ekipleri tarafından kesildi. Ancak borcunu ödemeyen şantiye sahibi, gizlice kendi imkanları ile kaçak bağlantı yaparak elektriği usulsüz yollarla kullanmaya devam etti.

  Denetim için aynı iş yerine giden Dicle EDAŞ kontrol ekipleri, kesik olması gerekirken şantiyede elektriklerin olduğunu gördü. Bunun üzerine yapılan kontrollerde, işyeri sahibinin kesik olan elektriği usulsüz bir şekilde bağlayarak, kaçak kullandığı saptandı. Enerji yeniden kesilirken, işyerine kaçaktan dolayı para cezası uygulandı.

  KAÇAK ELEKTRİĞİ KOMŞULARINA DA VERDİ

  Ekipler, bir süre sonra söz konusu şantiyeye yeniden gittiklerinde, daha önce kesilen elektrik hatların yeniden ve usulsüz şekilde bağlandığını ve yine kaçak elektrik kullanıldığını belirlediler. Ekipler yaptıkları inceleme sonucunda, şantiye sahibinin kendi kaçak kullandığı yetme gibi, usulsüz bir şekilde trafosundan gelen kaçak elektriği komşularına da kullandırdığını ortaya çıkardılar. Ekipler, bunun üzerine işyerinin elektriğini kesmek istedi ancak, işyeri sahibi ile çalışanları buna izin vermediler. Yapılan engellemeler üzerine Dicle EDAŞ, hukuki yollara başvurdu.

  SAVCILIK KARARIYLA TRAFOYA EL KONULDU

  Dicle EDAŞ avukatları, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundular. Yapılan başvuru üzerine savcılık, kaçak elektrik kullanan şantiyeye ait trafoya tedbir amaçlı olarak el konulmasına karar verdi. Dicle EDAŞ ekipleri, alınan karar üzerine çevik kuvvet polisleri ile birlikte bahse konu şantiyeye giderek trafoyu yerinden söktü. Trafo, Dicle EDAŞ tarafından emanete alınırken, olayla ilgili hukuki sürecin devam ettiği bildirildi.