Lütfen en az 3 karakterlik aranacak kelimeyi yazınız
 • 10
 • DİCLE ELEKTRİK’TE İSG EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

  DİCLE ELEKTRİK’TE İSG EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

  Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, sayıları 5.088’i bulan saha ve büro çalışanlarına ‘Sıfır Kaza, Sağlıklı Çalışma’ sloganı ile İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) eğitimi veriyor.

  EĞİTİME AĞIRLIK VERİLİYOR

  Bir çok iş kolundan daha riskli olan elektrik enerjisi ile ilgili faaliyet yürüten Dicle Elektrik’te, bu nedenle çalışanlara dönük İSG eğitimlerine daha çok ağırlık veriliyor. 6331sayılı yasa gereği verilmesi zorunlu olan İSG eğitimlerinin yanında şirket, özellikle saha çalışanlarına iş kolu ile ilgili meslek içi eğitimler de veriyor.

  EĞİTİMİ UZMANLAR VERİYOR

  Dicle Elektrik İnsan Kaynakları Direktörü Can Demir, bu yıl için hazırlanan ve Nisan ayında başlayan eğitim çalışmalarının Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak etaplarının tamamlandığını söyledi. Şanlıurfa ve Mardin’de halen devam eden İSG ve ilk yardım eğitimlerinin ise Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağını kaydeden Demir, şöyle dedi:

  ‘’İş güvenliği uzmanları ile iş sağlığı konusunda uzman olan işyeri hekimlerimiz tarafından, bu yıl 6 ilde 1.988’i şirket çalışanı, 3.100’ü ise yüklenici firma çalışanı olmak üzere toplam 5.088 çalışanımıza İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi veriyoruz. Bu yılki eğitim çalışmalarında, 7 iş güvenliği uzmanı ile 6 hekim görev aldı. Her yıl yenilenen bu eğitimler sırasında İSG uzmanlarımız, çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği kültürü, ofis ergonomisi, güvenlik ve sağlık işaretleri, elektrik işlerinde iş sağlığı ve güvenliği, kişisel koruyucu donanım, acil durum planı, elektrik çarpmaları ve ilk yardım ile yangın eğitimi konularında bilgiler veriyorlar.’’

  GÜNEYDOĞU’NUN EN BÜYÜĞÜ

  Şimdiye kadar Dicle Elektrik bünyesindeki şirketlerden Dicle EDAŞ’ın 1.662, Dicle EPSAŞ’ın ise 326 personeline İSG eğitimi verildiğinin altını da çizen Dicle Elektrik İnsan Kaynakları Direktörü Can Demir, 5 binin üzerindeki çalışanı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük özel şirketi olma unvanını ellerinde bulundurduklarını kaydetti.