Lütfen en az 3 karakterlik aranacak kelimeyi yazınız
 • 10
 • DİCLE ELEKTRİK, ‘ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

  DİCLE ELEKTRİK, ‘ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

   

  Dicle Elektrik, Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş günü olması sebebiyle her yıl kutlanmakta olan ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda, çiftçilerin daha iyi koşullarda üretim yapabilmesi için Dicle Elektrik’in üzerine düşeni fazlası ile yapma kararlılığında olduğuna dikkat çekilerek, tarım alanlarında su gibi elektrik enerjisinin de israf edilmeden bilinçli bir şekilde kullanılması istendi.

  UYGUN ŞARTLARDA ENERJİ …

  Tarım Bakanlığı verilerine göre, Dicle Elektrik tarafından dağıtım hizmeti verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak’ta yaklaşık 150 bin çiftçinin bulunuyor. Türkiye genelinde elektrik enerjisine dayalı tarımsal sulamanın yarınının yapıldığı bu illerde 20 binin üzerinde kayıtlı çiftçi abonesi bulunan Dicle Elektrik, bu müşterilerinin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı. Bu nedenle yayınlanan mesajda, söz konusu illerde elektrik enerjisine dayalı olarak yeraltı suları ile tarımsal sulamanın yaygın olduğuna dikkat çekilerek, şöyle denildi:

  ‘’Elektrik dağıttığımız bu illerde çiftçiler tarımsal sulama yapmak için her yıl yaklaşık 4 milyar kWh elektrik kullanmaktadır. Bu da Türkiye genelinde tarımsal sulama için kullanılan toplam elektrik enerjisinin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Bölgemizdeki çiftçi müşterilerimizin daha iyi koşullarda, daha verimli üretim yapabilmesi için biz bölgenin en büyük özel şirketi olarak üzerimize düşeni, daha önce de olduğu gibi bundan böyle de yapacağız, yapmaya da hazırız. Bu çerçevede çiftçi müşterilerimize Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan şartlarda elektrik enerjisi sağlamaya devam edeceğiz. Çiftçilerimizden tek istediğimiz, kullandıkları elektrik enerjisini kayıt altına almaları ve tarım alanlarında su gibi elektriği de israf etmeden en verimli biçimde kullanmalarıdır. Bu vesile ile tüm çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyoruz.’’