Lütfen en az 3 karakterlik aranacak kelimeyi yazınız
 • 10
 • SİİRT, DİCLE ELEKTRİK İLE IŞIL IŞIL

  Sorumluluk bölgesindeki illerde aydınlatma yatırımlarını sürdüren Dicle Elektrik, özelleştirme sonrasındaki 4 yıl içerisinde sadece Siirt’te 7,5 milyon liralık aydınlatma yatırımı gerçekleştirdi. Yatırımların hayata geçmesiyle Siirt’in cadde ve sokakları ışıl ışıl oldu.

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) müşteri memnuniyetine ilişkin hedeflerine göre yatırım yapan Dicle Elektrik, şehir aydınlatmalarına büyük önem veriyor. Sadece şehir merkezlerindeki bulvar, cadde ve sokakları aydınlatmakla kalmayan enerji şirketi, ilçelerde, hatta köylerde de aydınlatma yatırımları yapıyor.

   

  Aydınlatmaya 7,5 Milyon Lira Yatırım

  Dicle Elektrik, özelleştirmenin gerçekleştiği 2013 yazından 2017 yılı sonuna kadar Siirt’te 7,5 milyon liralık aydınlatma yatırımını tamamladı. Enerji şirketi, daha aydınlık ve güvenli bir Siirt için 2013’te 700 bin, 2014’te 500 bin, 2015’te 4 milyon, 2016’da 1 milyon ve 2017’de ise 1 milyon 300 bin liralık yatırımı tamamladı.

   

  Aydınlatma çalışmaları sırasında kırsal dahil 247,7 kilometre yeni iletim hattı döşenirken, 5 bin 204’ü köylerde, 4 bin 639’u ise ilçelerde olmak üzere toplamda 9 bin 843 adet yeni aydınlatma direği dikildi, bu direklerde 20 bin 315 adet armatür kullanıldı. Mevcut aydınlatma direkleri ve armatürler de periyodik olarak elden geçiriliyor.

   

  Dicle Elektrik Dağıtım Siirt İl Müdürü Naci Obut, aydınlatma çalışmalarına 2018’de de devam edeceklerini belirtti. İl merkezindeki aydınlatma çalışmalarını önemli ölçüde tamamladıklarını da kaydeden Obut, ilçe ve köylerde de bu yönde çalışmalar yaptıklarına dikkat çekti. Vatandaşlar ve onların temsilcileri olan muhtarlarla sürekli iletişim halinde olduklarını ve gelen talepleri en hızlı şekilde karşılamaya çalıştıklarını da kaydeden İl Müdürü Naci Obut, yaşanabilen arızaların kısa sürede giderildiğini ve aydınlatma konusunda halkın memnuniyetini dile getirdiğini ifade etti.