Lütfen en az 3 karakterlik aranacak kelimeyi yazınız
 • 10
 • DİCLE ELEKTRİK, ENERJİ ÇOCUK NAZ'I MARDİNLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTURDU

  Hizmet bölgesinde yaşayan halkı enerji verimliliği hakkında bilinçlendirmek amacıyla yıl boyunca çeşitli projeler gerçekleştiren Dicle Elektrik, bu kez çocukları özel bir tiyatro projesiyle buluşturdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından hayata geçirilen ve bugüne dek Türkiye genelinde 25 binden fazla öğrenciyle buluşan “Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları” adlı gösteri Mardinli öğrenciler için Noter Cevdet Altun Ortaokulu’nda sahnelendi. Aynı gün içinde iki seans olarak sahneye konulan gösteriyi toplam 200 öğrenci izledi.

   

  Enerjinin çocuklar tarafından verimli kullanılmasını sağlamak ve enerji tüketimi konusunda bilinçlendirmek amacıyla başlatılan Enerji Çocuk projesinin faaliyetlerinden bir olan “Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları”, evde uygulamamız gereken, enerji verimliliğine katkı sağlayacak bazı konuları eğlenceli bir dille ve oyunlarla anlatıyor. “Tasarrufla Hayat, Daha Güzel Hayat” önerisiyle çocuklara sunulan gösteride, enerji kaynaklarının ve tasarrufun önemine değiniliyor. Çocukların enerjiyi verimli kullanmayı öğrenerek, bu yolla önce aile ve ev ekonomisine, sonra da ülke ekonomisine katkıda bulunması hedefleniyor.

   

  Çocuklar Sevdi

  Tiyatro oyununu büyük bir keyifle izleyen ve sık sık oyuna katılım sağlayan çocuklara, gösterinin sonunda eğitime yönelik hediyeler dağıtıldı. Hafta boyunca her gün Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde bulunan bir ildeki çocuklar için sahnelenen “Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları” isimli tiyatro oyunu perdelerini yarın son olarak Şanlıurfalı minikler için açacak. Şanlıurfa’daki gösteriler ile birlikte tiyatro gösterisini bölgede 1 haftada 2.500 ilkokul öğrencisi izlemiş olacak.